נועה פקל, מומחית לרפואה איורוודית (רפואה הודית) יוגה וצ'י קונג, מאמינה שכיוון שההרכב של כל אדם הוא אחר והגורם להפרעות השינה הוא שונה הפתרון לבעיה גם הוא אישי.
לא כל טכניקה תעזור לכל אחד, יש לבחון את המכלול של האדם, הרגלי היום יום, התזונה, התנועה, המצב המנטלי ומבנה חדר השינה והמיטה ולהתאים לכל אחד כלים אישיים.

עקרון זה מלווה את עבודתם של נועה ובעלה ראלף פקל, מומחה לאומנויות לחימה, בכל הפתרונות אותם הם פיתחו במסגרת שיטת האננדאו. בסדנאות שהם מעבירים, מבוצע אפיון אישי לכל משתתף שעל בסיסו מותאמת תכנית אימונים אישית ותכנית תזונה אישית וכן טכניקות לטיפול נקודתי בגורם הבעיה לכל משתתף.
ולמרות זאת ישנן טכניקות אשר יכולות לעזור למרבית האנשים ללא קשר לגורם הבעיה. מטרת הקורסים לריפוי בתנועה היא לרכז טכניקות אלה ולאפשר לכל אדם גישה נוחה ומהירה להקלה.

מתוך הטכניקות של הרפואה האיורוודית המוכרת ביותר בעולם המערבי הוא המסג'. מה שלא כל כך מוכר הוא שמעבר לפונקציות הרגילות של מסג', במסג' האיורוודי השמן בו משתמשים הוא חשוב מאוד. השמנים האיורוודים מכילים סוגים שונים של צמחי מרפא, כאשר המטרה היא להחדיר את צמח המרפא דרך הנקבוביות של העור בזמן המסג' וכך לגרום לריפוי ישיר ברקמות. לכל שמן מאפיינים שונים והוא בעל השפעה שונה על הגוף.

בסרטון הזה מדגימה נועה כיצד ניתן להשתמש בשמן שומשום על מנת לישון טוב. אחד ממאפייני שמן השומשום הוא כמה הוא כבד. הכבדות הזו עוזרת להוריד את הפעילות מטה ולשקוע לשינה עמוקה מאוד ורצופה.
בנוסף תוכלו לחוות את השפעתה המידית של כפיפה לפנים אם בישיבה או בעמידה עוזרת להרפות ממחשבות, רגשות ומתח וכך יוצרת שקט מנטלי.
ככל שנשהה יותר זמן בכפיפה לפנים ההשפעה תהיה טובה יותר, כל טכניקה שעוזרת מומלץ לתרגל לעתים קרובות בכדי להשיג תוצאות לטווח הארוך.

 

לעוד סרטונים הכנסו  ל http://www.nowtv.co.il

Category Tag