כשביקרתם לאחרונה בכותל המערבי והלכתם ברגל דקות ארוכות מהמקום שבו החניתם את המכונית שלכם, תהיתם אולי מי הם יחידי הסגולה שמקבלים את הזכות להחנות את הרכב ברחבה הכותל עצמה.

בעקבות ביקורת ציבורית קשה, הגדירה הקרן למורשת הכותל את הקריטריונים לאישור חניה הנותנים עדיפות לנכים ובעלי מוגבלויות. נוסף על כך, הגדירו הקריטריונים כי גם אישורים אלו יוענקו במשורה, ובהתחשב באילוצי מקום פנוי באשר הרחבה אינה נדרשת לצרכי ביטחון.

המציאות הביטחונית בירושלים בימים אלו מורכבת ביותר, וברחבת הכותל המערבי בפרט. והנה דווקא עכשיו התברר כי רכב מסוג קורבט זכה לאישור הנכסף להחנות ברחבה, ככל הנראה של "יוזמה מקומית". אז דווקא  במציאות נפיצה ביותר הדורשת הקפדה מדוקדקת על נהלי השמירה ואבטחת רחבת הכותל, היה מי שחרג מהנוהל ואישר את כניסת הרכב שצולם. מי יודע כמה כלי רכב נוספים  חמקו מעין המצלמה ? כמה בעלי מוגבלויות סירבו לבקשה להחנות את הרכב וסורבו בשל העדר מקום?

התנועה לאיכות השלטון קוראת לגופים האמונים על השמירה על הביטחון ועל הסדר ברחבת הכותל המערבי למצות את הליך הבדיקה ולמצות את הדין עם הגורם אשר אישר על דעת עצמו את כניסתו של הרכב האמור אל חניית הכותל.

חדשות הציבור בשיתוף התנועה למען איכות השלטון.

Category Tag