בתנועה לאיכות השלטון שואלים איך יכול להיות ששנה וחצי (!!!) אחרי שנגזר על אהוד אולמרט מאסר בפועל – הכניסה שלו לכלא ממש לא נראית באופק?!
למי ששכח – כבר במאי 2014 (!) – לפני שנה וחצי – נגזר על אולמרט עונש מאסר. אולמרט אמור לרצות שני עונשי מאסר – בפרשת הולילנד ובפרשת מעטפות הכסף. הוא נשלח ללא פחות מ-7 שנים בכלא בארבעה מקרים של הפרת אמונים, שני מעשי שוחד, מרמה ושיבוש משפט, בקבלת דבר במרמה וכל זה במסגרת פרשות שחיתות מהחמורות ביותר שידעה המדינה. ולמרות הכל – אולמרט עדיין לא מרצה שום עונש מאסר, וגם נותן ראיונות לתקשורת.
איך זה קורה? ריצוי עונשו של אולמרט נדחה עד להכרעה בערעור (הכרעה עדיין לא הגיעה – למרות הזמן הרב שחלף). אי אפשר שלא לתהות – האם זה היה שהיה מקבל כל מורשע אחר, אזרח מן השורה? האם כל אחד היה מקבל עוד ועוד דחיות אחרי שכבר הורשע ונגזרו עליו עונשים בכל-כך הרבה מקרים?
התנועה פנתה  ליועץ המשפטי ולפרקליטות בנוגע לעניין אבל גם סבורה שגם הציבור חייב להתעורר ולהעביר את המסר: אסור שיהיו עבריינים "דה-לוקס". דין נבחר ציבור חייב להיות כדין כל אזרח מהשורה – אף אחד לא נמצא מעל החוק, ועל שחיתות – אין ואסור שתהיה מחילה!

חדשות הציבור בשיתוף התנועה למען איכות השלטון.

Category Tag