כולנו שונאים את התור בבנק ובשנים האחרונות רוב הבנקים עמלים על הנגשת רוב הפעולות בבנק, אל הדיגיטל. הרבה אפליקציות, אתרים ושיטות שונות פותחו במהלך השנים למען קיצור התורים והפיכת התורים הארוכים בבנק, להיסטוריה נשכחת.

בנק הפועלים עשה צעד תקדימי לאחרונה ופתח את הסניפים הדיגיטלים הראשונים במזרח התיכון, בתל אביב ובחיפה. הסניפים שהם תקדימיים ברמה הטכנולוגית בכל העולם מאפשרים למשתמשים הדיגיטליים, חווית צרכן המתאימה להם. הסניפים מלאים במסכים ואסטטיקה נקיה המשקפת את הקידמה, מאפשרים מוצרים משלימים לייעוץ והדרכה, מעובדי הסניף.

"כל לקוח עם האקפליקציה של פועלים דיגיטל", מסביר המנכ"ל ציון קינן, "נכנס אל הסניף ומיד מזוהה על ידי מנהלת הסניף בשעון החכם שלה". הרבה פיצ'רים חכמים הוצגו בחניכת הסניף החיפאי, אשר עוזרים גם לבעלי מוגבלויות. עידן קפלן, נציג עמותת "כיוונים" מספר כי המסכים הגדולים, הגובה של האביזרים וכל המחשבה של הדיגיטל, עוזרת לבעלי מוגבלויות להסיר חסמים רבים.

"מי שלא יחדש, פשוט יעלם מהמפה", הכריז קינן, בנק הפועלים שמחים להוביל את עולם החדשנות בתחום הבנקאות, אפילו CitiBank העולמית התעניינה בפיתוחים של בנק הפועלים.

"זה סניף מאוד מיוחד, זה מה שאני רוצה לומר", ציין יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי, "העתיד כבר כאן", זה סניף שמביא ללקוח את הטכנולוגיות הכי מתקדמות ומכאן, נוח לו לעבוד.

"הכל בלחיצת כפתור", סיכם מנכ"ל הבנק.

 

Tag