מוכרי דירה שלא גילו לרוכשים על ליקויים חמורים ומהותיים יפצו ב-100 אלף שקל. עו"ד לילך דניאל מוסרת שהתובעים טענו כי לאחר מסירת החזקה בדירה הם גילו כי קיימים בה ליקויי בנייה שונים כגון שיפועים בריצוף ובעיית ניקוז מים מהותית, כך שכל שטיפה גורמת להצפת הבית ביהמ"ש קבע כי על המוכר מוטלת חובת גילוי רחבה המשתרעת גם על פרטים אותם היה הקונה יכול לברר בעצמו, וכי אי הגילוי במקרה זה, בין היתר של ליקוי בטיחותי שנשקפת ממנו סכנת חיים, מהווה הפרה יסודית של ההסכם.

 

נהג המונית נסע ברכבו ברחוב המלאכה בת"א במהירות גבוהה ביותר, התנגש בכלי רכב חונים ופצע באופן קשה את שני המנוחים שנמחצו ונפטרו מאוחר יותר מפצעיהם.

בית משפט השלום לתעבורה הרשיע נהג מונית בביצוע עבירה של גרימת מוות ברשלנות, לאחר שהתנגש בכלי רכב חונים וגרם בכך לפציעתם הקשה של שניים אשר גרמה למותם. עו"ד נעמה זינגר מסרה  שביהמ"ש קבע אין זו דרכו הטבעית של רכב לנוע במהירות, בעיוורון וללא רסן אל עבר כלי רכב החונים בצד הדרך ולהתנגש בהם בעוצמה ולכן על נהג הרכב לעמוד בנטל להוכיח כי התנגשותו בכלי הרכב ובהולכי הרגל לא נבעה מאופן נהיגתו

מנהל מקרקעי ישראל יפצה בעלי דירה שבנו בהיתר דירה הפולשת לקרקע בבעלות פרטית.לטענת התובעים, הם נדרשים לפנות את דירתם, שגבולותיה פלשו לחלקה סמוכה הנמצאת בבעלות פרטית. ביהמ"ש קבע כי מנהל מקרקעי ישראל, הוועדה המקומית לתכנון ולבניה וחברת הבניה פעלו ברשלנות במתן ההיתרים ובביצוע הבניה בפועל, ופסק פיצוי בסך של 575 אלף ₪ בגין ההתאמות הנדרשות של הדירה לגבולות החלקה המותרת ובגין הנזק הלא ממוני.

היועמ"ש מתנגד לפשרה בתביעה הייצוגית נגד "הדקה ה-90": "הפיצוי מינורי". עו"ד אורי ישראל פז ציין שהתובעים טענו |שחברת הדקה התשעים הטעתה את לקוחותיה בכך שלא גילתה כי הטיסות לברצלונה של חברת איבריה מופעלות בפועל על ידי חברת Low Cost ואינן כוללות שירותים נלווים לטיסה. לטענת היועמ"ש, נוסח ההבהרה הקבוע בהסדר הפשרה נותר עמום באופן שלא מאפשר ללקוחות להשוות מחירים ולקבל החלטה מושכלת ביהמ"ש קבע שהחברה להגנת טבע תפצה מטיילת שנפלה מסלע;
השופט יובל גזית קבע כי המדריך מטעם החברה להגנת הטבע התרשל בכך שסיפק הסבר אגבי לאופן הירידה מהסלע, שאינו ברור לכלל המטיילים, ולא שהה לצד כל המטיילים ובדק כי הם אכן מיישמים את הוראותיו. עם זאת, נקבע כי המדריך שם לב לקשייה של התובעת בת ה-66 והזהיר אותה כי מדובר בטיול ברמת קושי קשה-בינונית אולם היא בחרה לקחת את הסיכון. את הידיעה הביא עו"ד רונן שיכמן.

טענה בכתבי בי דין לא תיחשב לשון הרע. עו"ד רונן שיכמן מסר שבית משפט השלום דחה תביעה שהגיש תובע בעילת לשון הרע נגד דברים שנכתבו על ידי שכנתו במסגרת הליך משפטי הנוגע לצו למניעת הטרדה מאיימת בין הצדדים. הרשם הבכיר אורי הדר קבע כי אין לפרש את חוק איסור לשון הרע באופן שכתב בי דין שמוגש לבית המשפט ייחשב כפרסום שהיה מיועד לאדם זולת הנפגע. , שכן הפרסום לא נועד לאדם זולת הנפגע.

Category Tag