מהו המטבע המקוון ביטקווין? וכיצד פרצו למאגרי האבטחה של החברה? והאם בכלל זה משפיע עלינו?

 

פריצה נוספת נרשמה לאתר העוסק במטבע הוירטואלי ביטקויין, בטענה כי נגנבו מטבעות בשווי של כ-5.26 מיליון דולר, ארוע המדגיש את היותו של המטבע וירטואלי ואת הסכנות הרבות הכרוכות בו בשל כך.

חברת bitstamp.net, העוסקת בסחר במטבע הוירטואלי, פרסמה הודעה באתר האינטרנט שלה לפיה יש לחברה "סיבה להאמין כי אחד מהחשבונות התפעוליים של Bitsmap נפרץ ב-4 בינואר 2015", זאת תוך ציון שמטעמי בטחון רק חלק קטן מהמטבעות של הלקוחות נשמר בצורה מקוונת.

עם זאת, הלקוחות הונחו לא לבצע הפקדות לחשבונות לפי שעה, תוך ציון כי ההפקדות שבוצעו עד שעות הבוקר של ה-5 בינואר מכוסות במלואן בעתודות החברה. כמו גם ההפקדות שבוצעו לכתובות חדשות לאחר מועד זה.

אולם למחרת היום פורסמה הודעה נוספת, חמורה יותר, ממנה עולה כי החברה השעתה את כל פעילותה. תוך הדגשה חוזרת כי כל הפעילות שבוצעה עד לתאריך הנקוב בהודעה הקודמת בטוחה ותכובד במלואה. עם זאת מגלה ההודעה כי ב-4 בינואר נגנב סכום של כ-19 אלף ביטקויין מחשבון תפעולי של החברה וכי עם הוודע דבר הפריצה נמסרה על כך הודעה מידיית לכל הלקוחות לא להפקיד יותר לחשבונות קיימים.

עוד נמסר בהודעה כי החברה השעתה את כל מערכותיה בזמן החקירה המבוצעת בשיתוף פעולה עם גורמי אכיפת החוק.

פריצה לאתר החברה וגניבת כל ההפקדת שבו ? הונאה מתוחכמת של בעלי האתר ? יתכן ולא נדע את התשובה לפרשה זו. אולם היא שבה וממחישה את הצדדים השליליים במטבע מקוון, אנונימי לחלוטין אשר נעדר מערכת בנקאית מרכזית המהווה הציר, המשענת ומסגרת בטוחה בהתנהלות הבנקאית המסורתית.

Category Tag