המדינה האסלאמית תחת מתקפה של פעילי אנונימוס מרחבי העולם.

פעילים המזוהים עם 'אנונימוס' פועלים מזה זמן מה נגד הפעילות המקוונת של 'המדינה האסלאמית', כמענה למסעות ההרג ובנוסף לאידיאולוגיה של תופעה טרוריסטית זו.
פעילות זו החלה כבר ביוני 2014, אולם בשל העובדה כי 'המדינה האסלאמית' אינה מדינה ממשית בעלת מערכות מחשב ותקשורת, או תשתיות קריטיות, הרי שלא ניתן להלחם בכך בצורה המקוונת הרגילה של פריצה והדלפה מאתרי ממשל או פעילות להשבתתם, כפי שפועל 'אנונימוס' נגד מדינות וארגונים שונים.
לפיכך ניתן לזהות פעילות של 'אנונימוס' בשני קווים במסגרת זו;
המדינות הנחשבות כתומכות ב'מדינה האסלאמית' והמסייעות לה – ביוני 2014 הופץ סרטון במסגרת מבצע OpNo2ISIS ובו הוגדרו יעדי התקיפה תורכיה, קטאר וערב הסעודית, תוך איום לפגוע באתריהם הממשלתיים. בספטמבר אותה השנה אף פורסם ראיון לכאורה עם פעיל 'אנונימוס' ברשת הטלוויזיה France 24 ובו אזהרה נוספת למדינות, כי אם ימשיכו לתמוך ב'מדינה האסלאמית', יאלצו פעילים אלו "להרוס את תשתיתן הוירטואלית".
הפעילות המקוונת המיוחסת ל'מדינה האסלאמית' – ניסיונות להשבתת הפעילות המקוונת של 'המדינה האסלאמית'. זאת במבצע מהעת האחרונה בשם OpISIS, אשר במסגרתו פורסמו רשימות רבות של חשבונות טוויטר המיוחסים ל'מדינה האסלאמית' לשם מעקב והשבתה.
רשימה אחת ובה טענה ל-1012 חשבונות טוויטר, אחרת ובה למעלה מ-900 חשבונות תוך בקשה להסרתם. הגדיל לעשות @AwayKuffr אשר פרסם רשימה ובה 2,484 חשבונות טוויטר לחסימה, תוך הפניה לעמוד ובו אפשרות לפעול לחסימת החשבונות.
רשימה נוספת מהפעילות המקוונת של 'המדינה האסלאמית' כוללת פניה ישירה לפעילי 'המדינה האסלאמית' בטענה כי אלו אינם מוסלמים וכי פעילי 'אנונימוס' ירדפו אותם, יפילו את חשבונותיהם ויחשפו את זהותם, כמו גם פרסום רשימה נוספת בשפה הגרמנית. זאת לצד הפצת סרטוני וידאו ובהם פניה ל'מדינה האסלאמית', ואף טענה להפלת אתרים המזוהים עם הארגון, פעילות אשר זכתה לסיקור תקשורתי באתרים מקצועיים וחדשותיים.
פעילות זו ממחישה לא רק את עוצמתם של האינטרנט והרשתות החברתיות להפצת כל מידע באשר הוא, אלא את היותם כלים אידיאליים להפצת מסרים עבור ארגונים הנעדרים כל יכולת טכנולוגית. דוגמת 'המדינה האסלאמית' שיכולה להפיץ מסרי מלל, תמונה ווידאו, זאת ללא כל צורך בתשתית טכנולוגית וכמעט ללא אפשרות למנוע את הפקת התכנים והפצתם ברחבי העולם.

Category Tag