זוכרים את ההרגשה שהייתם ילדים ללא דאגות, מחויבויות וחופשיים מלחץ?
מחקרים רפואיים רבים מראים שרגשות הם גורם עיקרי המשפיע על לחץ הדם.

למרות הדעה הרווחת בציבור שלחץ דם גבוהה הוא איננו בעיה בריאותית חמורה יש להתייחס אליו ברצינות.
לחץ דם גבוהה מכונה "הרוצח השקט" ובצדק, מדובר במחלה כרונית שאם לא מטופלת כראוי יכולה להיות קטלנית ולגרום למחלות לב, אי ספקית כליות ולשבץ מוחי.
מומחים מאשימים בבעיה מספר גורמים כמו לחץ, עודף משקל, שינה לא טובה, יותר מידי קופאין, אלכוהול וכדומה.

ראלף ונועה פקל, מייסדי שיטת האננדאו מאמנים שהסיבה היא בדרך כלל שילוב של כמה גורמים והטיפול הנכון בבעיה, אם לפני שהתחלתם לקחת תרופות או אחרי, הוא שינוי והתאמת התזונה ואורח החיים.
איזון רמת הלחץ ביום יום, פעילות גופנית ונשימה נכונה, שינה טובה, תזונה מאוזנת וכדומה.

כיום אין ידע חד משמעי כיצד להוריד את לחץ הדם בדרכים אלטרנטיביות, ראלף מספר שהמאסטרים הדאואיסטים בהרי הוו דאנג שבסין מאמינים שאימון נכון לגוף ולנפש מאפשר לרפא כל מחלה.
מטרת שיטת האננדאו היא להביא איזון נפשי וגופני, להרפות ממתח וליצור בהירות ומיקוד, כך מתאפשר תהליך ההתחדשות הטבעי ואיזון לחץ הדם.

מטרת הטכניקה הראשונה בסרטון הזה היא להביא את המיקוד אל הנשימה, להעמיק ולשפר את תהליך הנשימה. עבודה עם המחשבה תוך כדאי תנועה עוזרת לחזק את ההשפעה. עם הנשיפה כדאי לדמיין שכל מה שמציק ולא רצוי זורם החוצה – מחשבות, רגשות, מתח, כאב וכדומה. עם השאיפה כדאי לדמיין ששקט ועוצמה נכנסים ונספגים בכל תא בגוף.
בטכניקה השנייה התנועה החוזרת ונשנית של הידיים עוזרת להביא את תשומת הלב מן המחשבה אל התנועה. תהליך זה עוזר להאט את קצב המחשבה וליצור שקט פנימי.
העבודה החזקה עם הרגליים עוזרת לאזן את זרימת הנוזלים והדם בגוף ומאפשרת להכניס תנועה וקצת פעילות גופנית למהלך היום.

 

לעוד סרטונים הכנסו  ל http://www.nowtv.co.il

Category Tag