בעולם המודרני אחד האיזור שהכי מדאיגים את האדם הוא איזור הפנים. הפנים הם כרטיס הביקור שלנו בעולם ותמיד נפחד ממקרה שבו הם יפגעו.לצערנו ישנם מקרים בהם אנשים נפגעים בפנים ונוצר נזק לאיזור הלסתות והפה. רפואי המחלקות הכירורגיות פה ולסת מתמחים בהליכים שונים אשר מטרתם שיחזור, טיפול והצלת פניהם ואיזור הלסתות של מטופלים.

ד"ר גוסטבו מואיגר, מנהל מחלקת כירורגית פה ולסת בבית החולים כרמל, מאיר את פנינו על התחום. ד"ר מאיגר מספר על סוגי הניתוחים המורכבים שנדרשים רופאי המחלקה לבצע, מה זה אומר ניתוח לסת? כיצד ניתן לתקן פגיעות בלסתות ובפנים בעזרת טיפולים לא פולשניים? מה המשמעות של ניתוח כזה למטופל? ומה סיכויי ההצלחה? ואיך הרפואה המודרנית מסייעת לתחום?

הרפואה המודרנית מספר ד"ר מואיגר, כמו בכל תחום אחר ברפואה עוזרת בעזרת בטכנולוגיות מתקדמות לשפר את הליך האיבחון וטיפול במטופל. כיום ניתן להציג למטופל את התוצאה הסופית של ההליך, בעזרת תוכנות תלת מימד על מנת להגיע להסכמה עוד לפני הכניסה לניתוח. בנוסף בעזרת חומרים מהונדסים, כיום הרופאים יכולים לבצע הרבה הליכים ללא ניתוח פולשני, טיפול בשברים שונים באיזור הלסתות, שיקום ועוד. כל הדברים הללו במטרה לשיפור האסטטיקה באיזור הפה והלסת ותיקון, של פגיעות באיזור זה.

ד"ר מואיגר משיב על שאלות אלו ועוד בהרחבה בפרק של שאל את הרופא.

Category Tag