האם קבוצות רכישה בדרך לחקיקה?

לשכת עורכי הדין פועלת לקידום חוק המסדיר את פעילותן של קבוצות הרכישה, זאת בדומה להליך שהיה בעבר להסדרת רכישת דירות מקבלנים.

עו''ד אבי ללום

Copyright-Dan Haimovich

עו"ד אברהם ללום, סגן יושב ראש לשכת עורכי הדין, הסביר במסיבת עיתונאים שהמטרה היא להביא להסדרה הנדרשת בתחום קבוצות הרכישה במדינת ישראל, תוך מתן חשיבות עליונה להבטחת הכספים של רוכשי הדירות המצטרפים לקבוצות רכישה. "לשכת עורכי הדין ממליצה להקים באופן מיידי צוות בראשות מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, רשות המיסים ולשכת עורכי הדין במטרה לקדם חקיקה הקשורה לתחום קבוצות הרכישה", הוסיף עו"ד ללום.

 

לשכת עורכי הדין מציעה גם לבחון את הסיכונים העומדים בפני חברי קבוצת הרכישה ואת הדרכים להפחתת סיכונים אלה וכן את הסדרת פעולתו של מארגן קבוצת הרכישה וזאת במטרה לאפשר פעילות במסגרת קבוצות רכישה בצורה בטוחה. הלשכה מציעה לקבוע תקנון אחיד כללי שיחול על כלל קבוצות הרכישה במטרה ליצור כללים אחידים על התנהלות הקבוצות.

החוק המוצע יסדיר את כל שלבי קבוצת הרכישה, החל משלב ההתארגנות עד שלב קבלת הדירות מהקבלן כשהוא מתמודד עם נקודות רגישות בקבוצות הרכישה כמו ה- Over Booking, והכל תוך מתן דגש על שקיפות מוגברת מצד כל הצדדים.

אולי יעניין אותך עוד: